GentestObesity

Sağlıkta teori çok; sizin için tek doğru var.

21 yüzyılın pandemisi (tüm dünyada görülen salgın hastalık) obezitedir. Kendi başına bir sorun olabildiği gibi başta diyabet, kalp krizi, kanserler olmak üzere birçok hastalığın gelişmesinde de önemli rol oynamaktadır. Obeziteden korunmada ve obezite tedavisinde genel geçer standart programlar kullanılmakta, kimi zaman sağlığı tehdit eden gereksiz cerrahi uygulamalar yapılmaktadır.

Obezite içinde genetik, hormonal, biyokimyasal, psikolojik, sosyal, kültürel nedenler barındıran kompleks bir sorundur. Böylesine çok boyutlu bir sorunu tek boyutlu yaklaşımlarla, mucize diyetlerle, ameliyatlarla, kulaktan dolma bilgilerle önlemek ve tedavi etmek mümkün değildir. Obeziteden korunmak ve obeziteyi tedavi etmek multidisipliner, bireysel düzeyde kanıta dayalı, bilimsel, kapsamlı, uzun vadeli, kişiye özel programlarla mümkündür.

GentestObesity her vakayı bir proje olarak ele alan dünyanın en kapsamlı ve en derin uygulamalarından biridir. Bireyi başta genetik olmak üzere, bütün yönleriyle ele alır, nedenlerin derinine iner ve bireyin uygulayabileceği çözümler üretir.

BKI’si (beden kütle indeksi) 30’un üzerinde olan bireylere uygulanır.

  1. Doku, kan, idrar ve dışkı örnekleriniz alınır,
  2. Yaşam tarzının elektro-fizyolojik olarak değerlendirilmesi için 3 gün süreyle HRV cihazı takılır,
  3. 3 boyutlu vücut ve postür analiziniz yapılır,
  4. BIA ile hücre fizyolojiniz incelenir,
  5. Hekim muayeneniz yapılır,
  6. Yaşam tarzı görüşmeniz yapılır,
  7. Psikolojik değerlendirme görüşmeniz gerçekleştirilir,
  8. Rapor 6 hafta içinde hazırlanır,
  9. Rapor uzmanlarımız tarafından size açıklanır,
  10. Gentest Yaşam Planı’nız sunulur.

Bundan böyle yaşamınızda sizi biyolojik yapınız ve sağlığınız açısından bizden daha kapsamlı ve derinlemesine tanıyan hiç kimse olmayacak. Bu nedenle Gentest Enstitüsü’nün sorumlulukları Gentest Yaşam Planı’nızın sunulmasından sonra da devam eder. Sizi Gentest Ailesi’nin bir üyesi olarak görür, düzenli görüşmeler, takipler, kontroller, bilgi tazeleme görüşmeleri, eğitimler, bilimsel ve sosyal aktivitelerle sürekli yanınızda oluruz. Buna biz GYBD (Gentest Yaşam Boyu Destek) programı diyoruz.

Bir kişiye uygulanacak Gentest o kişinin yaşına, cinsiyetine, sağlık durumuna, yaşam tarzına ve beklentilerine
göre farklılık gösterir. Aşağıdaki butona tıkladığınızda çıkacak Gentest İhtiyaç Analiz Formu’nu (GİAF)
doldurduğunuzda uzmanlarımız gerekli çalışmayı yaparak sizi arayacaklar.

Gentest Yaptıranlar Ne Diyor?

Ortak yönleri hayatlarını genetik haritalarına göre biçimlendirmeleri...
Gentest'le kendilerini öğrendiler. Artık daha dinamik ve enerjik olduklarını, fazla kilolardan kurtulduklarını, kendilerini çok daha iyi hissettiklerini söylüyorlar.


1/8


Gentest uzmanlarımızın sizinle iletişime geçebilmesi için

lütfen formu doldurunuz.